17 maja 2018

Czyste Tatry 2018

Ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry. Każdy chętny może zostać wolontariuszem i 30 czerwca posprzątać Tatry.


W tym celu należy zgłosić swój udział za pośrednictwem strony czystetatry.pl. W tym roku ochotnicy już po raz siódmy ruszą na szlaki, by posprzątać góry i pokazać, że nie ma w nich miejsca na odpady. Jak zapowiada organizator - Stowarzyszenie Czysta Polska - wśród zbierających nie zabraknie osób z pierwszych stron gazet.

– Czyste Tatry to niezwykle pozytywna i potrzebna impreza. Już druga z moim udziałem. Mam nadzieję, że takie akcje społeczne sprawią, iż rozejrzymy się dookoła i przy okazji kolejnego spaceru zbierzemy śmieci w naszej okolicy - mówi aktorka Joanna Jabłczyńska.

Udział w projekcie Czyste Tatry jest darmowy. Organizator zapewni wolontariuszom niezbędny sprzęt, w tym worki na śmieci i rękawice. Uczestnicy otrzymają też pamiątkowe koszulki i pakiet gadżetów od sponsorów. Wieczorem, po wielkim sprzątaniu, spotkają się na koncercie w centrum Zakopanego, na Górnej Równi Krupowej, gdzie 29 i 30 czerwca działać będzie miasteczko Czystych Tatr. Odbędą się tu liczne atrakcje, m.in. spotkania z ludźmi gór oraz prelekcje przedstawicieli Tatrzańskiego Parku Narodowego.


Drukuj