6 marca 2018

Zagraj w karty lawinowe!

Tatrzański Park Narodowy i PZU zapraszają do udziału w konkursie „Zagraj w karty lawinowe”. Konkurs przeznaczony jest dla instruktorów oraz uczestników kursów lawinowych, zimowych taternickich oraz turystyki wysokogórskiej prowadzonych na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 • Zagraj w karty lawinowe!

  Zagraj w karty lawinowe!

 • Zagraj w karty lawinowe!

  Zagraj w karty lawinowe!

 • Zagraj w karty lawinowe!

  Zagraj w karty lawinowe!

 • Zagraj w karty lawinowe!

  Zagraj w karty lawinowe!

 • Zagraj w karty lawinowe!

  Zagraj w karty lawinowe!

 • Karty lawinowe

  Karty lawinowe

Snow Safety Cards, czyli karty lawinowe, służą do łączenia przyjemnego z pożytecznym. Podczas gry przyswajamy jedną z metod szacowania ryzyka lawinowego – metodę redukcji. Karty przeznaczone są dla osób po kursach lawinowych. Zostały kupione przez Tatrzański Park Narodowy w ramach akcji „Lawinowe ABC”.

Na czym polega konkurs?

Każdy instruktor prowadzący w Tatrach szkolenia lawinowe, zimowe taternickie, z zakresu wysokogórskiej turystyki zimowej może pobrać nieodpłatnie talię Snow Cards. Karty będą czekać w siedzibie dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego (ul. Kuźnice 1, p. 303) codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00. Żeby karty otrzymać pocztą, należy wysłać zgłoszenie na adres aszymaszek@tpn.pl. W tym sezonie zimowym mamy do rozdysponowania 30 zestawów Snow Cards, można je pobierać do wyczerpania zapasów.

Pobranie kart wiąże się z uczestnictwem w konkursie. Po pobraniu kart należy przysłać do TPN (na adres aszymaszek@tpn.pl) zdjęcie lub film pokazujące grę w karty uczestników kursu. Liczymy na pomysłowość, humor, ale i walory edukacyjne! Zdjęcia i filmy zostaną opublikowane na profilu FB Lawinowe ABC, a każdy uczestnik kursu lawinowego, którego fotografia lub film otrzyma najwięcej polubień, dostanie w nagrodę książki: „Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich” Tomasza Skrzydłowskiego oraz „Polskie góry na nartach. Przewodnik Skiturowy” Wojciecha Szatkowskiego, Waldemara Czado i Roberta Szubrychta.

Nagrody zostaną przekazane instruktorowi prowadzącemu kurs, który jest zobowiązany do przekazania ich uczestnikom zwycięskiego kursu. 

Czas trwania konkursu: 6 marca – 15 kwietnia

Rozstrzygnięcie konkursu: 16 kwietnia 2018 r.

Akcja „Lawinowe ABC” odbywa się już siódmą zimę. Celem jest edukacja i zwiększenie bezpieczeństwa wśród turystów działających zimą w górach. Organizatorem akcji jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR. Partnerem głównym jest PZU. Partnerzy: Pieps, Ortovox, Mammut, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Patronat medialny: RMF, GÓRY, Wspianie.pl, Tatry.

Szczegóły i regulamin konkursu: www.lawinoweabc.pl. Instrukcja gry dostępna tutaj: http://lawinoweabc.pl/f…/instrukcja-SNOW-SAFETY-CARDS.PL.pdf

Drukuj