Nowości

 • Uwaga, szukamy pracownika

  Uwaga, szukamy pracownika

  Szukamy osoby do obsługi Punktu Informacji Turystycznej.

  5 czerwca 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Wszystkie stworzenia w Tatrach mówią, że wiosna w pełni. Mówią o tym na różne sposoby: kwitnąc, fruwając, prowadząc młode, zieleniąc się, wygrzewając w słońcu, ciesząc się życiem. Swoimi obserwacjami ze świata przyrody dzielą się z nami leśniczowie TPN.

  4 czerwca 2018
 • Wybierasz się w Tatry w Boże Ciało? Przeczytaj!

  Przed nami kolejny długi weekend. W trosce o to, aby wszystkim udało się bez większych komplikacji dotrzeć do wybranego celu i miło spędzić czas, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.

  30 maja 2018
 • UWAGA! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem

  UWAGA! Zamknięty szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem

  Z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku zostaje on zamknięty do odwołania. Obryw jest nadal aktywny i potrzeba czasu oraz kilku ekstremalnych opadów deszczu, które spowodują spłynięcie zwietrzałego, oberwanego materiału w dół. W tej chwili przebywanie w...

  29 maja 2018
 • Książka wyjść taternickich a RODO

  W związku z koniecznością dostosowania papierowych książek wyjść taternickich do przepisów o ochronie danych osobowych Tatrzański Park Narodowy wprowadza  nowy ich wzór. W najbliższych dniach zostaną one wyłożone w schroniskach w Morskim Oku, na Hali Gąsienicowej oraz w Dolinie...

  28 maja 2018
 • Przed sezonem – garść informacji

  Przed sezonem - garść informacji

  Wybierasz się niebawem w Tatry? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje praktyczne.

  26 maja 2018
 • Ramsar w Tatrach

  Ramsar w Tatrach

  Część polskich Tatr zakwalifikowała się do międzynarodowego układu Ramsar.

  25 maja 2018
 • Bezpieczni i rozważni w Tatrach

  Bezpieczni i rozważni w Tatrach

  Tatry są piękne i unikatowe. Warto po nich wędrować, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i ochrony przyrody – przekonuje Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. Adolfa Hyły, które zaprasza do udziału w projekcie „Bezpieczni i rozważni w Tatrach”.

  23 maja 2018
 • Najnowszy numer "Tatr" trafił do sprzedaży

  Najnowszy numer

  Tematem wiosennego numeru są ptaki wysokich gór, czyli takie, których jedynym lub głównym miejscem występowania w Polsce są Tatry. Kwartalnik wydawany przez TPN trafił do sprzedaży.

  19 maja 2018
 • Konferencja prasowa No Trace Expedition

  Konferencja prasowa No Trace Expedition

  Tatrzański Park Narodowy i Instytut Marka Kamińskiego zapraszają na konferencję prasową "No Trace Expedition", która odbędzie się 22 maja o godz. 12 w siedzibie Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego (Zakopane, Kuźnice 1).

  18 maja 2018
 • Czyste Tatry 2018

  Czyste Tatry 2018

  Ruszyła rejestracja do projektu Czyste Tatry. Każdy chętny może zostać wolontariuszem i 30 czerwca posprzątać Tatry.

  17 maja 2018
 • Otwarte szlaki

  Dziś, po zimowej przerwie, otwarte zostały dla ruchu turystycznego następujące odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka, Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko.

  15 maja 2018
 • Strefa Kultury Górskiej

  Strefa Kultury Górskiej

  Podczas Warszawskich Targów Książki, które obędą się w dniach 17-20 maja, czynna będzie Strefa Kultury Górskiej, a w niej - liczne akcenty tatrzańskie.

  9 maja 2018
 • Premiera filmu "No Trace Tatra"

  Premiera filmu

  Serdecznie zapraszamy na premierę krótkometrażowego filmu dokumetalnego Bartka Solika "No Trace Tatra" podsumowującego tatrzańską wędrówkę Marka Kamińskiego.

  8 maja 2018
 • Nowe „Tatry”

  Nowe „Tatry”

  Tematem wiosennego numeru są ptaki wysokich gór, czyli takie, których jedynym lub głównym miejscem występowania w Polsce są Tatry. Kwartalnik wydawany przez TPN trafił do drukarni. Ukaże się w najbliższych dniach.

  7 maja 2018
 • Ostrzeżenie o pożarze lasu w Tatrach Słowackich

  Pożarem został dotknięty rejon Doliny Kieżmarskiej oraz zachodnia część Tatr Bielskich; 3 maja zamknięto tam wszystkie szlaki. Obecnie zamknięty pozostaje szlak żółty prowadzący Doliną Czarną Rakuską i Doliną Siedmiu Źródeł do Schroniska pod Szarotką.

  4 maja 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Zwierzęta i rośliny budzą się do życia. Wiosnę najwyraźniej widać i słychać w buczynach. Regiel dolny rozbrzmiewa śpiewem ptaków, kwitnie wiele wiosennych kwiatów, szumią wezbrane potoki. Ale i w wyższych partiach gór zima gwałtownie ustępuje. Spod śniegu wykopały się...

  30 kwietnia 2018
 • Uwaga, Jaskinia Mroźna nieczynna

  Od soboty 28 kwietnia do odwołania zamknięta zostaje Jaskinia Mroźna. Powodem zamknięcia jaskini jest zagrożenie bezpieczeństwa odwiedzających stwierdzone przez TOPR - niestabilne skały powyżej szlaku zejściowego z jaskini. Postaramy się jak najszybciej przywrócić ruch turystyczny w...

  28 kwietnia 2018
 • Bilety do TPN kupimy bez kolejki

  Bilety do TPN kupimy bez kolejki

  Bilety na szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego kupimy bez stania w kolejce. Już od dziś są bowiem dostępne w aplikacji SkyCash. Jak dużo zmieni to w życiu turysty?

  26 kwietnia 2018
 • Uwaga skiturowcy – zamknięcie szlaków w całych Tatrach

  Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia informujemy: od piątku 27 kwietnia szlaki w całych Tatrach (z wyjątkiem szlaku na Rysy) zostaną zamknięte dla turystyki skiturowej. Również tereny taternickie nie będą już dostępne dla skiturowców.

  24 kwietnia 2018