6 sierpnia 2018

Tatry jadą do Krakowa

Już we wtorek, 7 sierpnia o godzinie 18:00 w Krakowie odbędzie się spotkanie poświęcone niezwykłej książce „O drzewach, które wybrały Tatry”. Idealnym miejscem na rozmowy o naturze jest magiczna kawiarnia, w której na zmianę toczą się rozmową o książkach i podróżach – Bonobo – Księgarnia i Kawiarnia Podróżnicza.

  • O drzewach, które wybrały Tatry

    O drzewach, które wybrały Tatry

Beata Słama oraz Tomasz Skrzydłowski autorzy książki, spotkają się z czytelnikami w kawiarnio-księgarni na Małym Rynku 4, by opowiedzieć o szesnastu drzewach, które wybrały Tatry oraz o ich nietuzinkowej historii. 

Spotkanie poprowadzi Alicja Myśliwiec, dziennikarka RMF Classic.

Podczas wakacyjnych wędrówek, podążając z ciężkim plecakiem ku tatrzańskim szczytom, warto zatrzymać się, spojrzeć na korony drzew i nasycić się ich pięknem. To widok nad widoki. Tak więc jeżeli macie w swoich planach wyjazd w góry – dołączcie do nas, chętnie opowiemy, co możecie spotkać na swojej drodze. Wsłuchajmy się w szum drzew, niech opowiedzą swoją historię...

Dama Lasów – brzoza, Pan Wielkiej Tatrzańskiej Trójcy – buk czy Przyjaciółka Człowieka – sosna to tylko kilka ze wspaniałych drzew, o których piszą Beata Słama i Tomasz Skrzydłowski na kartach książki „O drzewach, które wybrał Tatry”. To subtelna opowieść o relacji drzew z górami i człowiekiem. Tatry – choć maleńkie powierzchniowo, to jednak niezwykłe góry w środku Europy. Mimo surowego klimatu i trudnych warunków zadomowiło się tu kilkanaście gatunków drzew. Autorzy w ujmujący sposób pokazują, czym są i mogą być rośliny dla człowieka. Tym, co czyni książkę Skrzydłowskiego i Słamy szczególnie poruszającą, jest przedstawienie bliskiej relacji natury z człowiekiem. Niejednokrotnie turyści, podążając ku tatrzańskich szczytom, nie zwracają uwagi na to, co rośnie wokół. Warto jednak zatrzymać się i spojrzeć w górę, na korony drzew, to widok nad widoki – misterny ażur gałęzi, prześwietlone słońcem liście niczym sklepienie katedry.


miejsce: Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza

termin: 7 sierpnia, wtorek

godzina: 18:00

uczestnicy: Beata Słama i Tomasz Skrzydłowski, autorzy książki „O drzewach, które wybrał Tatry”

prowadzący: Alicja Myśliwiec (RMF CLASSIC)


Drukuj