27 lutego 2019

W tatrzańskim lesie

Taka była tematyka rozstrzygniętego kilka dni temu konkursu dla dzieci z trzecich klas szkół podstawowych uczestniczących w zajęciach edukacyjnych w ramach programu Bliżej Tatr.

  • Zwycięska praca autorstwa Małgorzaty Staszel ze Szkoły Podstawowej w Dzianiszu.

    Zwycięska praca autorstwa Małgorzaty Staszel ze Szkoły Podstawowej w Dzianiszu.

Zajęcia o drzewach prowadzone były w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Trwały do późnej jesieni. Podsumowaniem cyklu zajęć był konkurs, na który wpłynęły 74 prace. Jury przyznało jedną pierwszą nagrodę, dziewięć prac zdobyło równorzędne drugie miejsca, było również sporo trzecich miejsc i wyróżnień.


 Rozstrzygnęliśmy również konkurs podsumowujący jesienne zajęcia terenowe
dla klas szóstych „Zagospodarowanie turystyczne Tar”, które odbywały się na Hali Gąsienicowej i Kasprowym Wierchu. Tematem konkursu było bezpieczne zachowanie w górach, czyli „10 zasad bezpiecznej wycieczki”.
 Dziękujemy wszystkim za udział w konkursach i gratulujemy zwycięzcom.


 Zajęcia edukacyjne dla uczniów są prowadzone przez cały rok szkolny. Obecnie najmłodsze dzieci ze szkół objętych programem Bliżej Tatr uczestniczą w zajęciach „Ptaki wokół nas” (klasy pierwsze), „Tropy i ślady zwierząt” (klasy drugie), a młodzież z siódmych klas w ramach zajęć „Bezpieczny śnieg” wędruje do Lawinowego Centrum Treningowego PZU na Kalatówkach. Zajęcia prowadzimy również w formie pogadanek na lekcjach wychowawczych w zakopiańskich szkołach średnich, a w ramach programu Lawinowe ABC organizujemy wycieczki edukacyjne dla szkół średnich i wyższych z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego.

Drukuj