7 stycznia 2019

Wycieczki edukacyjne "Lawinowe ABC"

Tatrzański Park Narodowy zaprasza szkoły ponadgimnazjalne oraz wyższe z terenu powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego do uczestnictwa w wycieczkach edukacyjnych „Lawinowe ABC” pod opieką przewodnika tatrzańskiego – pracownika TPN. Wycieczki są bezpłatne.

Grupa pod opieką przewodnika tatrzańskiego wędruje bezpiecznym szlakiem na Kalatówki. Przewodnik przybliża tematykę związaną z bezpieczeństwem zimą w górach. Grupa po drodze uczy się interpretować tablice informujące o zagrożeniu lawinowym; przewodnik przekazuje podstawową wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i zimowej turystyki w górach. Na Kalatówkach prezentowany jest zestaw lawinowy (detektor, sonda, łopatka). W programie zabawa edukacyjna w Treningowym Centrum Lawinowym PZU z wykorzystaniem zestawu lawinowe abc (symulacja akcji ratowniczej). Dodatkowo podczas wycieczki przekazywane są informacje o Tatrzańskim Parku Narodowym i przyrodzie Tatr. Na zakończenie każdy uczeń otrzymuje ulotkę „Uwaga lawiny” i inne materiały edukacyjne od TPN oraz sponsorów akcji. W hotelu górskim na Kalatówkach można się ogrzać, kupić coś ciepłego do picia, skorzystać z toalety.

            Zakładany czas wycieczki to 4 godziny. Maksymalna liczba uczestników wycieczki wynosi 25 osób. Uczestnicy wycieczki powinni być ubrani odpowiednio do warunków (ciepła kurtka, rękawice, czapka, zimowe turystyczne buty). Warto zabrać kijki.

            Wycieczki będą się odbywać  do końca zimy, we wtorki, środy i czwartki. Szkoły organizują we własnym zakresie transport do Zakopanego. Liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowane szkoły prosimy o rezerwację pod adresem: aszymaszek@tpn.pl.

Szczegóły tutaj.

Drukuj